درباره سئو و اهمیت استفاده از تکنیک های آن بخوانید !

تقریبا نزدیک به 200 معیار در خصوص رتبه بندی یک سایت وجود دارد. این معیارها با الگوریتم های گوگل توسط خزنده های گوگل بررسی می شود. بنابراین یک سئوکار حرفه ای برای افزایش رتبه سایت می بایست این معیارها را بداند و انجام دهد.

 سئو چیست

سئو چیست؟

به تکنیک و فرآیندهایی که باعث معرفی کردن وب سایت به موتورهای جستجوگر می باشد سئو گفته می شود. در واقع می توان گفت که سئو یا بهینه سازی در موتورهای جستجو به معنی پشت سر گذاشتن رقبا  می باشد. برای اینکه در کسب و کار و دنیای رقابتی از دیگر وب سایت ها عقب نمانیم و همچنین نیاز به بالا بردن سایت در موتورهای جستجو وجود داریم سئو یک امر ضروری محسوب می شود.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله “چگونه سائو سایت خود را بررسی کنیم” را مطالعه بفرمایید

 

سئو سایت باعث دیده شدن و افزایش اعتماد بازدیدکنندگان به وب سایت نیز خواهد شد. لازم به ذکر است که این روش کاملا قانونی و مورد تایید گوگل می باشد. گوگل با کمک روبات های خزنده ای که دارد تمامی این معیار ها را  مورد بازبینی و بررسی قرار می دهد. اما در صورتی که بر گوگل مشتبه گردد که برای گول زدن این موتور جستجو تلاش می کنید، از نتایج سرچ گوگل حذف خواهید شد.

بهینه سازی موتور جستجو

در این راستا اصطلاحی با نام سئوی سیاه یا سئوی غیر اخلاقی وجود دارد که بر خلاف مقررات و استانداردهای گوگل می باشد. نتیجه اقداماتی و فعالیت هایی که باعث فریب الگوریتم های موتورهای جستجوی می شود، این است که مدت زمان کم و کوتاهی باعث افزایش رتبه سایت شده ولی در نهایت با تشخیص گوگل از میدان رقابت حذف خواهید شد.

 

اهمیت سئو در چیست؟

یکی از مواردی که برای همه افراد مکررا صورت می پذیرد این است که غالبا اسم سایت را در ذهن قرار نمی دهیم و در موتورهای جستجوگر بر اساس نوع فعالیت و خواسته خود، موضوع را سرچ می کنیم. در نتیجه وقتی موتوری مانند گوگل نتایج را نمایش می دهد (نتیجه عملکرد سئو ی سایت) مسلما آن هایی که در رتبه های بالاتر و صفحات اول جستجو قرار می گیرند در کاربران اعتماد بیشتری ایجاد میکنند در نتیجه ورودی بیشتری خواهند گرفت.

افزایش بازدید سایت

می توان در مورد اینکه سئو چه اهمیتی دارد به صورت کلی بیان کرد که سئو سایت یکی از کامل ترین روش های بازاریابی محسوب می شود.افزایش رتبه سایت در واقع بهترین تصمیم گیری جهت تبلیغ رایگان در مهم ترین فضای تبلیغاتی دنیای دیجیتال یعنی اینترنت می باشد. سئو باعث کمک به وب سایت در زمینه افزایش رتبه سایت و قرار گیری در بالاترین محل نتایج سرچ به صورت طبیعی و همچنین بالا رفتن ارتباط مابین صفحه ها و کلمات کلیدی می شود که این دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجوگر می باشد. به این صورت که به کاربران بیشترین نتیجه هایی که از نظر گوگل مرتبط تر هستند را یافته، توسط الگوریتم هایش بررسی کرده و در نهایت به کاربر نمایش می دهد.

اهمیت دیگر این است که باعث بهبود ترافیک سایت می شود . هر چه از نظر گوگل رضایت کاربران ورودی به سایت شما و تجربه کاربری بالاتر باشد اعتماد موتور جستجوگر به شما بیشتر می گردد.

هدف از سئو چیست؟

هدف از سئو چیست

با توجه به عناوین وب سایت های موجود اهداف سئو  نیز متفاوت است. به فرض مثال هدف سئو برای سایت های خبری بالا بردن و افزایش بازدید و در سوی دیگر برای سایت های فروشگاهی، فروش بیشتر از این مهم استفاده می کنند. با اشاره به همین مطالب می توان به اهمیت سئو و افزایش رتبه سایت پی برد. که در این راستا تحلیل مخاطبین و برنامه ریزی در اولویت قرار دارد . با تحلیل رفتار مخاطب و هدف سایت بازدیدی که به سمت وب سایت ها منتقل و هدایت می شود، می تواند به صورت کاملا هدفمند باشد و باعث افزایش نرخ تبدیل یا بیشترین میزان تبدیل بازدید کننده به مشتری را در پی خواهد داشت .

 

مواردی برای افزایش رتبه سایت :

بهینه کردن دامنه :

انتخاب نام دامنه مناسب و کوتاه و همچنین داشتن ساب دامنه های واضح و بهره مند بودن از هاست خوب و در دسترس بودن اطلاعات دامین.

بهینه کردن داخلی سایت :

شامل بهینه سازی کدهای سایت ، استفاده از نقشه سایت ، بهینه سازی وب سایت با موبایل ، بالا بردن سرعت سایت و استفاده از گواهینامه SSL.

 بهینه کردن محتوای سایت:

به روز بودن، خاص و کاربردی بودن محتوای سایت در این راستا دارای اهمیت است.

به روز بودن به این دلیل است که موتورهای جستجو مداوم در حال تغییر الگوریتم های رتبه بندی می باشند در نتیجه شما نسبت به این الگوریتم ها باید محتوای سایت خود را به طور مداوم بروزرسانی کنید. خاص بودن محتوای سایت به این معنا است که محتوای سایت شما نباید تکراری و کپی از سایت های دیگر باشد. کاربردی بودن سایت به این معنی است که محتوایی که در وب سایتی انتشار می یابد به حد کافی از جذابیت برخوردار باشد که بازدید کنندگان آن را به اشتراک بگذارند یا بقیه سایت هایی که وجود دارند به این وب سایت لینک و پیوند دهند و به عنوان مرجع معرفی کنند .

[تعداد: 1   میانگین:  3/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *